Miért is kell a linképítéssel foglalkozni?

Miért is kell a linképítéssel foglalkozni?

A következőkben arra adunk választ, hogy a linképítés milyen módon képes a keresőben elért helyezésünket javítani, egyáltalán miért is kell ezzel foglalkozni. Sőt azt is megtudhatja, hogy miért Top 3 Google rangsorolási szempont a weboldalunkra mutató linkek hálója.

Lehet, hogy meg fog lepődni de hajdanában amikor még a Google létrejött, akkor még az internetes keresők nem foglalkoztak a weboldalak rangsorba állításával, és ezért is volt nehéz az információ keresés. Az elsők között jött létre a Page Rank, mint rangsorolási elv. Ez a honlapokra mutató linkeket vizsgálta egy matematikai algoritmus alapján ami eléggé egyszerű és jól érthető. Vagyis ha sok más weboldal linkeli az oldalunkat és a linket adó oldalak értékesek akkor a mi honlapunk is értékes lesz.

A Google így vizsgálja a linkeket

Ezzel kapcsolatban a Sprektrum tv-ben volt látható egy matematikai algoritmusokkal foglalkozó filmben, amiben a Google Page Rank algoritmusát foci játékosokkal szemléltette.

Ha megnézte a videó láthatja a linkek milyen nagy szerepet játszanak a Google kereső életében. Az idő haladása azt is magával hozta, hogy a Page Rank érték ma már nem publikus, és egyre jobban figyelembe vesz olyan szempontokat amiket még pár éve annyira nem foglalkozott.

Ami elfeledett szempont az a látogatói forgalom terelés a linkek útján. Vagyis első sorban a linkek fontossága az, hogy a felhasználó rá kattintson a link szövegre aminek a következménye a weboldalunk látogatottságának növekedése. Az, hogy ezek a linkek befolyásolják a Google helyezésünket az már csak hab a tortán és ez a torta elég fontos.

Legfontosabb linképítési szabályok

  • Felejtsük el a spam oldalakról szerzett linkeket (újra regisztrált domainre épített blogokat)
  • Fórum és blog hozzászólásokat csak akkor végezzünk ha valódi értéket add az olvasóknak, más különben törölni is fogják azt az adminok.
  • A releváns vagyis a témánkkal azonos, hasonló oldalakról jövő linkek aranyat érnek. Ezt hívják vendég blogolásnak, tegyünk érte, hogy a linkjeink többsége ilyen legyen.
  • Tegyünk érte, hogy a hely és országos online médiában is szerepeljünk.
  • Ne tekintsünk a linképítésre úgy, hogy ez a legfontosabb SEO tevékenység.
  • Változatos horgonyszöveget használjunk – ez a link szövegeket jelenti.
  • Ha látogatót kapunk egy link kapcsolat útján akkor az üzletet is tud hozni. Gondolkozzunk el, hogy milyen módon tudunk így kapni linket.
  • Ha hasznos tartalommal rendelkezik a weboldalad és ezt kellő módon terjeszted a közösségi oldalakon, akkor előbb – utóbb linkelni is fogják.

A linkelés inkább maratoni futás, mint sprint

Ha elkezdünk foglalkozni a linkek beszerzésével akkor azt inkább hosszútávon tegyük vagyis ne havi 20-30db linkben gondolkozzunk ha nem inkább hónapról-hónapra gyűjtsünk be értékes kapcsolatokat. Így a Google nem egy hirtelen linkgyarapodást fog látni és utána semmit sem, ez magában sem annyira természetes, és őszintén ez a gyakorlatban nem is fog létrejönni, mert az értékes vagyis magas Domain Authority és Moz rank stb. értékekkel rendelkező oldalak begyűjtése nem lehetséges.

Egyszerűbb linképítési módszerek

A linkeléshez, minden esetben tartalom szükséges, ez lehet videó, ebook, hasznos olvasnivaló stb. Ezért itt van egy lista amit érdemes használni, dofollow és nofollow linkek begyűjtéséhez:

  • Wikipédia szócikk készítése
  • Hogyankell.hu ez hasonló a wikipédiához
  • Videó megosztó oldalakon (Youtube, Vime, Videa, Indavideo) videó leírásban elhelyezett link.
  • Prezentáció megosztó oldalakon (slideshare.net)
  • Propeller.hu – érdekes hírek megosztása

Ebből is látszik egy jó link nem feltétlenül pénz kérdése, inkább kapcsolat építés, jó tartalom készítés és kreativitáson múlik.

Ne feledje linkekre szükség van de nem mindegy milyenre.